Kardorf

Forum gry Kardorf

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#26 2011-10-26 15:18:40

 Laurence

Mistrz gry

7529795
Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 39
Punktów :   
ID w grze: 31
Nick w grze: Laurence

Re: Klimat

Mam jeszcze coś. Chciałbym ograniczyć możliwości graczy, którzy grają od czasu do czasu. Chodzi mi o to, ze gracz A gra codziennie przez kilka dni, robi rożne ciekawe rzeczy, a po tygodniu zjawia się gracz B, który w kilka sekund dogania mechanicznie gracza A. Samo ograniczenie ilości maksymalnej energii nie wystarcza. Trzeba zachęcić graczy do grania często Tylko jak?


______________________________________________________________________________________

...Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...
...Niepokonanym...

Offline

 

#27 2011-10-26 15:28:29

Emciu

Mistrz gry

Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 22
Punktów :   

Re: Klimat

A co to ma na celu? Gra jest fajna, kiedy uzależnia pozytywnie, wraca się do niej jak najczęściej dla zabawy, klimatu ludzi... A nie, muszę wejść, bo w statach mnie wygryzą. Nie lubię takiego podejścia, żeby zmuszać kogoś do gry, jeśli chce coś osiągnąć. Bardziej budowałbym ją w ten sposób, żeby dać w miarę równe szanse tym, którzy włączają Kardorfa godzinkę po pracy i tym, którzy siedzą pół nocy czekając na reset.
Mnie odstraszają te wszystkie BajtFajty, Ogejmy, Gladiatusy etc. Żeby coś tam osiągnąć, to najlepiej rzucić w kąt życie i nie wyłączać przeglądarki.


------------------------------------------------------------------------------
Wybaczcie mi, pisząc, że coś jest GŁUPIE nie mam zamiaru obrażać Waszego pomysłu i ubliżać Waszemu intelektowi.
Po prostu pomysł nie trafia do mojego mózgu, lub trafia i wywołuje odruchy wymiotne.

Offline

 

#28 2011-10-26 15:39:33

 Laurence

Mistrz gry

7529795
Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 39
Punktów :   
ID w grze: 31
Nick w grze: Laurence

Re: Klimat

Troszkę źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi bardziej o to, żeby ci którzy poświęcają grze więcej czasu mieli z tego jakąś korzyść i nie chodzi tu koniecznie o statystyki. Moi znajomi, którzy grali typowo mechanicznie odeszli z kaary, bo z perspektywy młodego gracza nie mieli szans w żaden sposób dogonić tych starszych, gdyż mimo tego, ze poświęcali grze dużo czasu to wystarczyło, że ktoś zalogował się na minutkę i już dystans między nimi wracał do pierwotnej formy.


______________________________________________________________________________________

...Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...
...Niepokonanym...

Offline

 

#29 2011-10-26 15:58:58

Emciu

Mistrz gry

Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 22
Punktów :   

Re: Klimat

Tu bym to ładnie rozwiązał poprzez wyrównanie fabuły z mechaniką. Zmusiłoby to do ciężkiej pracy graczy mechanicznych, a dało szanse na nadrobienie dla słabszych. Jak to zrobić? Wysoko lvlowcy w przygodach dostają mało PDków, a młodzi, nowi, ale sprawni językowo otrzymaliby mało... Poziomów. Dawanie lvli i gór złota nie będzie złe, ale to dopiero w późniejszej fazie rozgrywki.


------------------------------------------------------------------------------
Wybaczcie mi, pisząc, że coś jest GŁUPIE nie mam zamiaru obrażać Waszego pomysłu i ubliżać Waszemu intelektowi.
Po prostu pomysł nie trafia do mojego mózgu, lub trafia i wywołuje odruchy wymiotne.

Offline

 

#30 2011-10-26 20:08:29

Ehvmer

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 34
Punktów :   

Re: Klimat

Ale nie rozumiem? Macie zamiar wymyślić parę tych "faktów" i podawać graczom te "fakty historyczne" (że to tak nazwę) ustami NPCtów, a do tego nie wymyślając żadnego szkieletu (jak to napisała Ari)? Przecież wtedy poszczególne wersje jednej historii, nie będą poszczególnymi wersjami jednej historii, ale różnymi historiami (jeżeli pisanie tych "faktów" nie będzie się opierać o żaden schemat). Ja tak to widzę.

Offline

 

#31 2011-10-26 20:29:26

Emciu

Mistrz gry

Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 22
Punktów :   

Re: Klimat

Szkielet będzie. Ale nikt nie mówił, że normalni gracze będą do tego mieli dostęp, tak? Wydawało mi się to oczywiste.


------------------------------------------------------------------------------
Wybaczcie mi, pisząc, że coś jest GŁUPIE nie mam zamiaru obrażać Waszego pomysłu i ubliżać Waszemu intelektowi.
Po prostu pomysł nie trafia do mojego mózgu, lub trafia i wywołuje odruchy wymiotne.

Offline

 

#32 2011-10-26 20:44:44

Ehvmer

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 34
Punktów :   

Re: Klimat

No i tak powinno być

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.harakiri.pun.pl www.qp.pun.pl www.twc.pun.pl www.server-wymiataczy.pun.pl www.feralheartforum.pun.pl